SP: Senegalci bili problem dok nisu primili prvi gol, nakon toga Englezi se šetali do Francuza

Engleska i Senegal odigrali su zanimljiv duel, a na kraju su pobedili Englezi. Slavili su sa 3:0, reklo bi se rutinski, ali tek nakon što su poveli to je bila rutina, do tada je afrički tim pravio dosta problema. Do prvog gola Engleske Senegal je imao opasnijih prilika, Englezi su imali posed, ali je Senegal imao prilike. Međutim, nakon što je Engleska povela na kraju prvog poluvremena, Senegal je potpuno pao.

Senegal je propustio svoju najbolju šansu sredinom prvog poluvremena kada je Sar igrao sa Dija, šutirao je pored Stounsa, ali Pikford je odlično odbranio.

Povremeni napadi Senegala nisu izgledali bezazleno, a s druge strane, engleski posed je bio uglavnom jalov.

Ali do 39. minuta kada Engleska vodi. Belingem je povratnom loptom proigrao Hendersona, a vezista Liverpula precizno je savladao Mendija.

Tada su Senegalci počeli da padaju i stigao je još jedan gol. Prvo je odličnu šansu propustio Hari Kejn u 41. minutu, ali se iskupio u nadoknadi vremena. Džud Belingem je sjajno uzeo loptu i pronašao Fodena, koji ide u kontru dva na jedan sa Kejnom, Foden igra sa napadačem Totenhema, a on rutinski pogađa za 2:0 na odmoru.

U drugom poluvremenu Englezi su rutinski priveli meč kraju. Foden je u 57. minutu prošao po levoj strani, kroz noge Kulibalija napravio idealan pas za Saku, koji je imao lak posao i mirno pogodio za 3:0.

Do kraja meča sve je išlo u korist Engleske, koja je bez problema održavala prednost, potpuno zamrznula Senegalce i suvereno se plasirala u četvrtfinale.

Sada dolazi pravi posao, Francuska tamo čeka Englesku.