SP: Mesijev gol na hiljaditoj utakmici i još jedan korak bliže besmrtnosti

Fudbaleri Argentine rutinski su rešili utakmicu sa Australijom, koja iako hrabra, pokazala je da ipak nema tim koji može dalje od osmine finala Mundijala. Mesi i drugari su zaustavili Kengure. Rezultat je bio 2:0 (0:0).

Od prvog, pa praktično do poslednjeg minuta, bilo je jasno da su Argentinci ozbiljniji, odlučniji, spretniji rival, a to se pokazalo kao tačno već u 35. minutu.

Tada je jedan od najboljih igrača svih vremena Lionel Mesi postigao pogodak na svojoj 1000. utakmici u seniorskom fudbalu (ne računajući Olimpijske igre), i tada je postalo jasno da Australijanci jednostavno nemaju tu šta da traže.

Argentina je povisila prednost golom Hulijana Alvareza u 57. minutu, koji je iskoristio katastrofalnu grešku golmana Australije Meta Rajana.

Međutim, baš kad je delovalo da će Argentinci mirno privesti meč kraju, tada je unešen određen element drame.

Kreg Gudvin je ušao sa klupe, natrčao na jedan "otpadak", šutnuo iz velike udaljenosti levom nogom, kao što to radi u dresu Adelejda, i posle odbitka od Fernandeza pronašao mrežu uz malu dozu sreće!

Imala je Australija posle toga još odličnih prilika, najbolju preko Behiča, koji je protrčao u stilu Maradone kroz odbranu Gaučosa, ali je njegov udarac izblokirao Lisandro Martinez.

I Argentinci su mogli do 3:1, ali je do kraja ostalo onih 2:1 iz 77. minuta i tako su Argentinci zakazali još jedan duel sa istorijskim fudbalskim rivalom Holandijom u četvrtfinalu. Ujedno je to i prvi poznati četvrtfinalni par.

Argentina – Australija 2:1
(Mesi 35, Alvarez 57 – Fernandez autogol 77)

Stadion: Ahmad bin Ali, Al Rajan, Katar. Sudija: S. Marčinjak.

Argentina: Martinez – Akunja (od 71. Taljafiko), Otamendi, Romero, Molina (od 80. Montijel) – Fernandez – Mekalister (od 80. Palasios), De Pol – Alvarez (od 71. La. Martinez), Mesi, Papu Gomez (od 50. Li. Martinez). Selektor: Lionel Skaloni.

Australija: Rajan – Behič, Rouls, Sutar, Degenek (od 72. Karačić)- Leki (od 72. Kuol), Muj, Irvin, Bakus (od 58. Hrustić) – Mekgri (od 58. Gudvin), Djuk (od 72. Meklaren). Selektor: Grejem Arnold.