SP: Holandija na Damfris pogon prvi četvrtfinalista u Kataru

Počeli su kilavo grupnu fazu, ali sada su dodali gas i pokazali da su jedan od favorita iz senke za najviši plasman.

Reprezentacija Holandije prilično lako je savladala selekciju SAD i sa 3:1 (2:0) obezbedila plasman u četvrfinale Mundijala.

Tamo će igrati protiv boljeg iz meča Argentina – Australija, koji je na programu od 20 časova.

Što se same utakmice tiče, Holanđani su do vodećeg pogotka stigli već u 10. minutu kada je sjajno probio Damfris, a na njegovu povratnu naleteo Memfis Depaj i pogodio mrežu protivnika.

Na samom isteku prvog dela, preslikana akcija. Ponovo je Damfris pokazao svoj kvalitet i novom asistencijom “častio” Blinda koji loptu sprovodi u prazan gol za 2:0.

Drugi deo meča doneo je malo ozbiljniji pristup SAD, koji su pokušavali da postignu gol i meč uvedu u neizvesnu završnicu, što se i dogodilo u 75. minutu.

Naime, Vrajt je atraktivnim udarcem, doduše, verovatno slučajno uspeo da savlada golmana Holandije i unese dramu.

Međutim, Holandija je samo nekoliko minuta nakon toga preko apsolutnog junaka Damfrisa postigla i treći gol i uredno spakovala kofere Amerikancima za povratak kući.

Holandija još jednom prolazi u TOP 8 svetskih selekcija, a podsetimo da su 2010. godine igrali finale protiv Španije, a četiri godine kasnije osvojili bronzanu medalju pobedom nad Brazilom – 3:0.

Holandija – Amerika 3:1
(Depaj 10, Blind 46, Damfriz 81 – Rajt 76)

Stadion: Kalifa (Doha)
Sudija: Viltom Sampajo (Brazil)

Holandija: Nopert – Timber, Van Dajk, Ake – Damfriz, De Ron, De Jong, Blind – Klasen – Gakpo, Depaj; Selektor: Luj van Gal

Amerika: Tarner – Dest, Zimerman, Rim, Robinson – Mekeni, Adams, Musa – Vea, Fereira, Pulišić; Selektor: Greg Berhalter