SP: Kakav Levandovski? Kivior u poslednjim minutima skinuo loptu iz gola. Meksiko je najveći tragičar

Pa je l moguće ovo? Meksiko je već bio rekorder po broju eliminacija sa svetskih prvenstava, a ovaj večeras će upamtiti kao nijedan pre. Malo je nedostajalo da ispadnu iz dva razloga. Prvi je što je Kivior u poslednjim minutima, kada je bilo Argentina - Poljska 2:0 i Meksiko - Saudijska Arabija isto, skinuo loptu sa gol linije, a drugi što su potom krenuli (morali su) na sve ili ništa i primili gol. Da nisu, i da je ostalo 2:0 na oba stadiona, ispali bi zbog više žutih kartona od Poljaka!

Ovako, Poljska - Argentina 0:2, Meksiko - Saudijska Arabija 2:1, a u osmini finala igraju gaučosi protiv Australije, a Poljaci protiv Francuske.

U prvih 45 minuta dosuđen je jedanaesterac za Argentinu, ako ćemo iskreno, reći ćemo krajnje sumnjivo. Mesi je bio u skoku i glavom uputio loptu koja je išla u gol, nakon čega je došlo do kontakta po inerciji sa poljskim golmanom i Makeli je na intervenciju VAR-a, na opšte iznenađenje, dosudio jedanaesterac. Na sreću, pravda je zadovoljena, Ščensni je odbranio pokušaj Mesija.

U drugom poluvremenu Argentina je povela iz prvog udarca na gol. Di Marija je poslao prizemnu loptu sa desne strane do Mekaalistera koji šutira u ugao i lopta se od stative ide u mrežu.

Sredinom drugog poluvremena Argentina povećava vođstvo. Alvarez je primio loptu na 16 metara, dobro reagovao i pogodio za 2:0.

Do kraja meča Argentina je imala prilike za treći gol, ali ih nije iskoristila. Poljaci su držali 2:0, odugovlačili i nadali se da će izdržati i napredovati na gol-razliku, što su i uspeli.

ARGENTINA - POLJSKA 2:0 (0:0)

Strelci: Makalister 46, Alvarez 68;