SP: Englezi rutinski do Senegala. Ameri preko Irana do Holandije

Probali smo sa iznenađenjem na Iran - Sjedinjene Američke Države, ali... Nije htelo. Gol Kristijana Pulišića poslao je jenkije u osminu finala, a Irance kući - 1:0 (1:0). U drugom duelu, Engleska je rutinski u ostrvskom okršaju savladala Vels i izborila prvo mesto u grupi - 3:0 (0:0). Epilog takvog stanja je da će se za borbu među osam najboljih sastati Holandija - SAD i Senegal - Engleska.

Odolevao je tim Roberta Pejdža u prvom poluvremenu naletima Engleza. Možda je u svlačionici i video svetla nokaut faze, umesto njih popio je nokaut u dva minuta drugog dela. U 50. mu je loptu u gol smestio Markus Rašford.

Samo dva minuta kasnije i Fil Foden. Sve dileme u vezi plasmana, ako ih je i bilo, otklonio je napadač Mančester junajteda drugim golom u 68. minutu.