SP: „Lav iz Terange” dvaput ugrizao Ekvador za plasman u nokaut fazu. Rutina Holandije

Veoma napeto je bilo na meču Ekvadora i Senegala. Na kraju, potpuno zasluženo dalje je otišla kuražnija ekipa, a to su bili lavovi iz Terange - 2:1 (1:0).

Južnoamerički tim je previše računao na to da mu igra i remi pa je vrlo lako prepustio incijativu Afrikancima. Obilo im se to o glavu, jer nije mogao golman da ih spasava non-stop, pa je tako nespretno skrivljeni i olako dosuđeni penal u prvom delu doneo prednost Senegalcima. Siguran sa 11 metara bio je Ismaila Sar.

Tek u drugom poluvremenu Alfarova ekipa se oslobađa pritiska i počinje da igra kako se to od nje i očekuje. Stiže i gol Moizesa Kaiseda u 68. Samo, radost je kratko trajala. Opijeni golom dozvolili su nepažnju i to da im najbolji afrički defanzivac Kalidu Kulibali sačeka odbijenu loptu i usmeri je u mrežu samo dva minuta nakon izjednačenja Ekvadora.

Selekcija Holandije nije dozvolila trunku iznenađenja protiv Katara - 2:0 (1:0). Čak je Luis van Gal izveo skoro sve najbolje što ima, očigledno ne želeći da rizikuje da završi na poziciji iz koje bi možda posle išao na Engleze. Samo što Ostrvljani tek večeras treba da potvrde prvo mesto protiv komšija iz Velsa, da bi sigurno bilo kao što je 71-godišnji selektor lala zamislio.

Golove za evropsku selekciju postigli su Kodi Gako u 26. minutu i Frenki de Jong u 49. minutu.