SP: Gde je Mesi - evo ga, tu je! Argentina se iskupila za Saudijsku Arabiju

Fudbaleri Argentine slavili su nad Meksikom u ključnom meču za dalji plasman na Svetskom prvenstvu u Kataru. Lionel Mesi i drugari ostvarili su tako prvi trijumf i sada sve zavisi od njih u poslednjem kolu. Konačan rezultat bio je 2:0 (0:0).

Sjajan meč popularnih Gaučosa, koji su u drugom poluvremenu uspeli da probiju meksički bedem predvođen Giljermom Očoom i da sa dva gola reše pitanje pobednika. I pre početka same utakmice znali smo da ćemo gledati jednu veoma tvrd meč dve ekipe, koje igraju za njih verovatno “finale” ovog Mundijala.

Posle poraza od Saudijske Arabije, znalo se da Argentina prosto mora da napadne. Sa druge strane Meksiko je izvukao remi protiv Poljske i neki bod sa ovog meča bi bio ogroman za njih.

Od samog starta meča viđena je prava rovoska borba bez previše rizika na obe strane, a jasno je da Argentina nije imala previše ideje u napadu.

Meksiko je ipak ovaj period meča bio veoma koncentrisan kada je reč o odbrani, pošto će njima i bod biti zlata vredan protiv ekipe kao što je Argentina. Najveću priliku u prvom poluvremenu imao je verovatno Vega za Meksiko u 45. minutu kada je sjajno izveo slobodan udarac, ali je živu loptu uhvatio odlični Emilijano Martinez.

Ipak, najbitniji momenat meča odigrao se u 63. minutu kada je Lionel Mesi sjajnim šutem sa ivice kaznenog prostora matirao Giljarma Očou. Tačku na pobedu Argentine stavio je Enco Fernandez u samoj završnici meča, te je na taj način potvrđena izuzetno važna pobeda Argentine u grupnoj fazi.

Argentina – Meksiko 2:0 (0:0)