SP: Francuska u osmini finala, svetski šampion konačno preživeo grupnu fazu

Fudbaleri Francuske prvi su učesnik nokaut faze Svetskog prvenstva u Kataru, pošto su večeras pobedili Dansku sa 2:1.

I pre samo sudijskog zvižduka znali smo da nas čeka duel dve veoma dobre reprezentacije od kojih je jedna favorit.

Nametnula je Francuska od početka utakmice svoj ritam i stil igre na šta su Danci odgovorili jednom zaista stabilnom i čvrstom odbranom.

To se najbolje osetilo do 15. minuta kada su svetski prvaci u par navrata mogli da postignu golove glavom, ali je defanziva njihovih protivnika dobro reagovala.

Prvu ozbiljnu šansu u prvom delu imao je Adrijen Rabio u 21. minutu kada je nakon ubačene lopte Dembelea šutirao glavom, a odlično je reagovao Kasper Šmajhel.

Jedina prilika vredna pomena za Dance usledila je u 36. minutu iz kontranapada koji je povukao Kornelijus, ali je njegov snažan šut ipak završio pored gola Ljorisa.

Mogla je Francuska da povede u 60. minutu kada je Kunde uputio sjajnu loptu ka Grizmanu, ali je napadač Atletika bio neprecizan, sa druge strane na prvi pogodak nismo čekali mnogo.

Već u sledećem napadu krenuli su prvaci sveta po levoj strani, da bi potom Klijan Mbape posle duplog pasa sa Teom Ernandezom postigao svoj drugi gol na Mundijalu.

Francuska - Danska 2:1 (0:0)