SP: Prvi šok u Kataru, Saudijska Arabija iz keca u dvojku srušila Mesijeve snove

Ljudi moji, da li je ovo moguće? Moramo tako da počnemo ovaj tekst, jer je, pazite sad - Saudijska Arabija pobedila Argentinu na Svetskom prvenstvu. Na prvom meču ove grupe u Kataru, Gaučosi su vodili na poluvremenu, ali su na kraju morali da kapituliraju. Konačan rezultat, 2:1 (0:1) u korist tima sa Bliskog istoka.

Ovo nisu očekivali ni najveći optimisti u Saudijskoj Arabiji, ovo je definitivno najveća pobeda arapskog fudbala ikada, a jedan od najtežih i najblamantnijih poraza Argentine.

U prvom poluvremenu, neverovatan broj poništenih golova Argentinaca zbog ofsajda. I to pri prednosti 1:0, koju joj je doneo Lionel Mesi iz penala u uvodnim minutima. Poništena su joj čak tri pogotka zbog nedozvoljene pozicije, a selektor Arabije, čuveni Erve Renar (dvostruki osvajač Kupa afričkih nacija sa Zambijom, odnosno Obalom Slonovače), mogao je samo zadovoljno da se osmehne posle tako uspele taktičke zamisli.

A onda, u drugom poluvremenu, neverovatan rasplet situacije. Argentina je imala 80 odsto posed lopte u prvih 15 minuta drugog dela igre, a za to vreme je Saudijska Arabija postigla čak dva pogotka.

Prvi je bio delo Al Šehrija u 48. minutu, drugi je pet minuta kasnije postigao Al Davsari na divan način, unutrašnjim felšom iskosa sa leve strane. Nemoćan je bio Emilijano Martinez u oba ta navrata.

Argentinci su napadali sve vreme, ali nekako kao da nisu imali ideju protiv Arabljana. Ono što je najvažnije napomenuti jeste da je Erve Renar uvek do trofeja na velikim takmičenja sa svojim reprezentacijama dolazio upravo kroz čvrstu odbranu, ali i određenu dozu sreće u napadu, jer forsira te brze kontre, koje su očigledno ponovo, bar za njega, urodile plodom.

Argentina – Saudijska Arabija 1:2 (1:0)
(Mesi 10. penal – Al Šehri 48, Al Davsari 53)

Stadion: Lusail

Gledalaca: 88.012

Sudija: Slavko Vinčić (Slovenija)

Argentina (4-3-3): E. Martinez - Molina, Romero (od 59’ L. Martinez), Otamendi, Taljifiko (od 71’ Akunja) – Gomez (od 59’ Alvarez), Paredes (od 59’ Fernandez), De Pol - Mesi, L. Martinez, Di Marija

Saudijska Arabija (4-2-3-1): Al Ovais - Abdulhamid, Tambakti, Al Bulaihi, Al Šaharani (od 99’ Al Burajk) - Al Malki, Kano - Al Šehri (78’ Al Ganam), Al Faraž (45+4’Al Abid, 88’ Al Amri) , Al Davsari - Al Burajkan (88’ Asiri)