Benfika zaustavila PSŽ! Čelsi razbucao Milan, Vlahović opet pogađa

Zanimljiva noć u Ligi šampiona. I ne baš sasvim očekivana, barem kada je reč o meču u Lisabonu. Benfika je uspela da zaustavi PSŽ 1:1 (1:1). U derbiju po zvučnosti klubova, Čelsi je prilično lako izašao na kraj sa Milanom 3:0 (1:0), dok je Dušan Vlahović golom učestvovao u pobedi Juventusa nad Makabijem iz Haife 3:1 (1:0).

ČELSI - MILAN 3:0 (1:0)

Počećemo iz Londona.

Već u petom minutu Maunt je uputio opasan dalekometni udarac, koji je, međutim, Siprijan Tatarušanu izbio u korner. Sledeći udarac usledio je tek u 22. minutu, kada je Silva šutirao glavom posle kornera, ali je golman izbacio ponovo u udarac iz ugla. I ponovo je kapiten Brazila šutirao, ali je izborio samo treći korner u nizu. Kod njega je lopta ponovo išla na defanzivca, posle čega je došlo do mešanja, a najprisebniji bio je još jedan defanzivac Čelsija – Fofana, koji je postigao prvi gol od dolaska među „plavce”.

Pet minuta kasnije, Maunt je mogao i da postigne gol, ali je Kaluliju izblokirao njegov udarac. U 33. minutu engleski reprezentativac je postigao lep gol, koji je, međutim, poništen zbog ofsajda. Četiri minuta kasnije, Fofana je izveden iz igre i zamenjen Čalobom zbog povrede francuskog igrača. U nadoknadi Sterling je napravio opasan nalet i izbio u šesnaesterac, ali mu je tu Kalulju odlično oduzeo loptu. Sekunde pre odmora "rosoneri" su stvorili prvu šansu na meču. Rafael Leao je zatim prošao između četvorice igrača i dodao loptu Šarlu De Ketelaru, čiji je udarac iz dobre pozicije odbranio Kepa Arisabalaga. Lopta je išla do Krunića, ali je njegov centaršut izblokiran.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Obamejan je uništio nadu Italijanima. Džejms je potom ubacio u peterac gde je dezorijentisani Fikajo Tomori izgubio loptu i to je omogućilo Obamejangu da udvostruči vođstvo. U 62. minutu Englezi su ponovo iskoristili greške u odbrani protivničke ekipe, a Džejms je uspeo da postigne gol divnim udarcem.

BENFIKA - PSŽ 1:1 (1:1)

Imala je portugalska ekipa uvodne dve šanse na duelu protiv favorizovanog Pari Sen Žermena. Kada ih nije iskoristila, kazna je stigla preko lea Mesija u 22. minutu. Ipak, uspeli su napori domaćina da se krunišu golom, kada je u 41. Danilo savladao svog golmana Điđija Donarumu.

Imali su Parižani prečku u drugom, a Benfika šansu koju je zaustavio Donaruma. Ne možemo reći nezaslužen bod Benfike.

JUVENTUS - MAKABI H. 3:1 (1:0)

Nisu se mučili igrači Juventusa, pa je Alegri kupio još strpljenja kod gazdi. Možda ga i ne bi imali da ga ugovor ne štiti kao polarnog medveda ili bolje reći poslednjeg belog nosoroga na planeti. Bilo kako bilo, prekopotrebni trijumf je ostvaren protiv Izraelaca.

Počelo je od Rabio u 35, nastavilo se preko Vlahovića u 50 (poništen mu gol u 64), a završilo sa Rabiovim drugim golom u 83. na još jednu asistenciju Di Marije. David je bio jedini strelac za goste iz prelepe Haife.

Anhel di Marija će mnogo značiti Dušanu Vlahoviću. Videlo se to već u 1. kolu protiv Sasuola, a sada kada se Argentinac oporavio dobilo još jednu potvrdu. Kao nožem kroz puter uputio je asistenciju između linija loše i visoko postavljene odbrane Makabija za gol Srbina.