LŠ: Najbolji meč Intera u ovoj sezoni! Istorijska pobeda protiv Barse

Inter se možda muči u Seriji A, ali je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u sezoni i pobedio Barselonu sa 1:0 na Đuzepe Meaci. Jedini gol na meču postigao je Hakan Čalhanoglu u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Bio je ovo prvi trijumf u istoriji neroazura protiv Katalonaca u Ligi šampiona.

Posle ovog uspeha, izabranici Simonea Inzagija su drugi u Grupi C Lige šampiona, a Katalonci imaju samo tri boda i za nedelju dana ponovo odlučujući meč protiv Intera. Barsa je pretrpela drugi poraz od početka sezone, i to ponovo u elitnom evropskom klupskom takmičenju. Lideri La lige su primili samo jedan gol u prvenstvu (19:1 gol-razlika), ali su primili u sve tri utakmice u Evropi, tačnije, četiri puta su vadili loptu iz mreže (5:4).

„Neroazuri” su prišli malo opreznije, ali su prvi stigli do opasnog šuta. Čalhanoolu je snažno šutirao sa distance, a Ter Štegen je morao da skrene loptu da bi je prebacio preko svog gola. Barsa je pokušavala da preuzme kontrolu nad utakmicom. U 12. minutu Markos Alonso je glavom uputio loptu iz kornera, ali nije uspeo da je uputi direktno u gol.

Katalonci su izveli još nekoliko dobrih napada, ali udarac Kristensena nije uspeo da uznemiri Onanu, a Levandovski nije uspeo da dobije udarac kada je lopta krenula u njegovu pravcu. Usledile su dobri minuti za domaćine i situacija u kojoj su mogli da dođu do penala. Erik Garsija je igrao rukom u šesnaestercu, ali je nakon pregleda VAR-a dosuđen ofsajd.

Barsa je imala priliku posle odličnog rada Pedrija na sredini terena. Uposlio je Dembelea u dobroj poziciji, ali Francuz previše fintira, skraćuje ugao i šalje loptu u spoljni deo mreže. Ćavijev tim je imao prednost u posedu lopte, ali nije uspeo da pronađe rupe u odbrani neroazura.

U nadoknadi vremena prvog poluvremena Inter je organizovao još jedan napad brzom predajom lopte. Lopta je stigla do Čalhanoolua ispred luka kaznenog prostora. Turski internacionalac je veoma precizno šutirao po zemlji i poslao loptu u donji desni ugao Ter Štegena.

Posle pauze, oba tima su zadržala isti stil igre. Barselona je pokušala da bude agresivnija i brže pomera loptu. Međutim, Katalonci nikada nisu uspeli da se razigraju. Italijani su ređe imali posed i još manje stizali do protivničkog šesnaesterca, ali je bilo prostora koje su mogli da iskoriste.

Gosti su najbolju priliku dobili posle sat vremena igre. Dembele je primio loptu u petercu i snažno opalio u bliži ugao, lopta je pogodila stativu. Nešto kasnije, dobar centaršut Dembelea promašio je Onana i Pedri je poslao loptu u praznu mrežu. Nakon VAR pregleda, gol je poništen pošto je lopta pogodila Ansu Fatijevu ruku.

Barselona je pojačavala pritisak, a domaćini su sve više nazadovali. Ipak, odbrana Neroazura je bila odlična. Katalonci su na kraju ušli u neke opasne situacije, ali ne i šut u gol. Buskets je imao najbolju priliku, ali je njegov udarac glavom promašio cilj. U dodatnom vremenu gosti su imali zahteve za penal za igranje rukom u kaznenom prostoru, ali nakon VAR-a takva odluka nije dosuđena.