LŠ: Katastrofa Ajaksa u Amsterdamu protiv Italijana, gori poraz videli samo pre 58 godina

Poslednji put su doživeli ovako ubedljiv poraz, odnosno za nijansu gori pre 58 godina. Tada ih je Fejenord rasturio u domaćem šampionatu 9:4. Sada su Johan Krojf arenu zacrveneli igrači Napolija. Italijanski klub je slavio 6:1 (3:1)!

Ajaks je vrlo rano postigao gol. Već u devetom minutu nastala je gužva u šesnaestercu, povratna lopta dolazi do Tejlora, koji šutira sa 7-8 metara, pogađa Kudusa, a lopta se od njega odbija u gol. Nije se u tim momentima naslućivao raspad koji će uslediti.

Napoli se brzo oporavio i izvršio pritisak na Holanđane, da bi u 18. minutu došao do izjednačenja. Olivera je fantastično ubacila loptu na drugu stativu, gde je Raspadori, koji je ušao glavom, pogodio za 1:1.

Napoli je rastao postignutim golom i u 33. minutu je postigao potpuni preokret kada je ubacio Kvarakelija, a Di Lorenco postigao pogodak glavom sa pet metara.

Italijanski klub je nastavio da stvara prilike i želeo je da dođe do trećeg gola u prvih 45 minuta kada su Zijelinski i Zambo Anguisa postigli dve sjajne prilike.

Ono što tada nije uradio, uradio je u 45. minutu kada je Zijelinski jurnuo u kontru ka 16 metara i pogodio za 1:3. Ništa bolje za Holanđane nije išlo ni u drugom poluvremenu. Već u 47. minutu golman Pasveer greši i daje loptu Angvisi, koji u sredini pronalazi Raspadorija, koji mirno pogađa za 1:4.

Ajaks se potpuno raspao i bilo je samo pitanje da li će Napoli nastaviti u istom ritmu ili će skinuti nogu sa gasa, u 63. minutu je stigao odgovor. Gosti su odigrali divan dupli pas, Raspadori je bio asistent, a Kvarakelija strelac za 1:5.

Da stvar bude gora, Ajaks je od 73. minuta bio bez Dušana Tadića, koji je zaradio drugi žuti karton i neće ga biti ni u Napulju. Nije ni srpski kapiten kriv što Šruder iz samo njemu znanih razloga drži najboljeg igrača tima na desnoj strani gde je gotovo bezopasan, umesto da uradi kao Erik ten Hag i stavi ga iza napadača.

Golijatu je nastavio Đovani Simeone, koji je u 80. minutu povisio na ogromnih i za Ajaks strašnih 1:6.