LN: Konačno kljucali i petlovi

"Petlovi" su prve četiri utakmice odigrali ispod svih očekivanja i zauzimali poslednje mesto u grupi sa samo dva boda. Austrijanci su imali dva više. U junu su dva tima remizirala u Beču 1:1. Aktuelni šampion Lige nacija izdigao se pred svojom publikom i pobedio je Austriju sa  u Grupi 1 Lige A 2:0 (0:0). Rezultat je otvorio Kilijan Mbape u 56. minutu. Olivije Žiru je udvostručio u 65.

Didije Dešan je dao priliku dvojici igrača da debituju za reprezentaciju. Reč je o fudbalerima Monaka Benoa Badjašilu i Jusefu Fofani. Rafael Varan predvodio je tim sa kapitenskom trakom. Olivije Žiru i Kilijan Mbape čine napadački tandem petlova. Malo iza njih bio je Antoan Grizman.

Kapitenska traka kod gostiju bila je na ruci još jednog igrača Reala, tačnije naslednika Varana u Madridu, Davida Alabe.

Već u drugom minutu Mbape je poslao loptu u Pencov gol, ali je pogodak s pravom poništen zbog ofsajda.

Trikolori su imali prednost tokom prvog poluvremena, ali nikako nisu uspeli da povedu. U 26. minutu odlično su kombinovali Mbape i Žiru, potom se napadač PSŽ-a suočio sa Pencom, ali nije uspeo da pošalje loptu pored čuvara mreže, koji je uhvatio. U 35. minutu Francuska je bila izuzetno blizu gola. Posle kornera pred golom gostiju i nekoliko pokušaja glavom, Tšuameni je odlično probao makazicama. Penc je uspeo da skrene loptu na prečku, a zatim ponovo sjajno reaguje ispred Grizmana.

Loša vest za Dešana u ovom prvom poluvremenu je bila da je sredinom poluvremena Žil Kunde zadobio neku vrstu povrede lista i da ga je zamenio Saliba.

U nadoknadi vremena, Mbape je ubrzao i prošao pored Penca, a zatim je vratio Fofani, koji, međutim, nije uspio da pogodi i propustio je još jednu sjajnu priliku za domaćina.

U 52. minutu Žonatan Klaus je propustio još jednu veliku šansu za trikolore, nakon što je sa desetak metara šutirao preko prečke. U 56. Francuska je konačno povela. Zabicer je pogrešio na centru i poklonio loptu Žiruu, koji je odmah nastavio prosledio Mbapeu. As PSŽ-a je napravio odličan solo brejk, pobedio tri odbrambena igrača, zatim još dva, da bi otvorio mrežu Penca.

Olivije Žiru je duplirao vođstvo u 65. minutu kada je odlično pogodio centaršut Grizmana sa desne strane.

Ispostavilo se da je to konačan rezultat.