LŠ: Tako to radi Siti! Osveta za Pariz servirana žestoko

Spektakularna utakmica se odigrala na Etihadu. Siti je apsolutno dominirao prvo poluvreme ali stativa, sreća i raspoloženi Navas su spasili PSŽ od katastrofe. U nastavku je Kilijan Mbape šokirao Etihad i postigao pogodak u 50. minutu. Ali 'građane' to nije omelo i golovima Sterlinga i Žezusa su zasluženo došli do bitne pobede i tako se osvetili za poraz u Parizu - 2:1 (0:1).

prvo poluvreme teklo je u dosta visokom ritmu u kojem je Siti držaao loptu i napadao, dok je PSŽ tražio šansu po osvojenoj lopti koja bi se odmah slala ubojitom prednjem trojcu.

No, teško se "radna" i ne baš kreativna vezna linija Parižana nametala Englezima koji su zaveli dominaciju i već u petom minutu imaju sjajnu priliku kad je Rodri pucao glavom, ali Kimpembe sa linije izbacuje.

Nastavili su se pokušaji Sitija koji je imao gotovo isključivo sve prave šanse, a u 18. minutu Rijad Marez beleži prvi od dva velika promašaja. Imao je priliku za lakše dati nego promašiti, ali...

U 33. i najbolja prilika Građana, Ilkaj Gundogan imao je na povratnoj lopti sa deset metara sjajnu priliku, ali gađa u stativu, a iz odbitka Kejlor Navas odlično skida Marezu kojeg neće gol.

Probao je PSŽ potom pobeći preko Nejmara i Mbapea nakon poigravanja i izgubljene lopte Stonesa, no udarac Francuza iskosa je otišao iznad gola pa se na poluvreme ide netaknutih mreža.

A onda početkom drugog dela, suprotno svemu što se dogđalo u prvom, PSŽ je poveo. Odlično iznošenje lopte Nejmar-Mesi-Mendes, a onda Mesi opet ulazi u kazneni prostor i šalje povratnu, lopta se odbija od odbrambenog igrača do Mbapea koji je potpuno sam na desnoj stativi te iskosa gađa Edersonu kroz noge za vodstvo gostiju.

Krenuo je Siti po izjednačenje pa u 60. opet Marez ima sjajnu priliku iskosa nakon kombinacije iz prekida, ali i to je izbijeno i blokirano. Izjednačenje je ipak došlo dva minuta kasnije kad je sjajno Rodrijevo dugo dodavanje pronašlo Vokera iza leđa odbrane, a ovaj iz prve vraća u sredinu gde lopta nakon odbijanja nalazi Rahima Sterlinga koji sa pola metra udaljenosti gura u mrežu.

Siti je nakon toga dosta stisnuo PSŽ, ali prvu sledeću šansu za pogodak ima Nejmar koji je odradio sjajan dribling pa kombinaciju sa Di Marijom, ali sa desetak metara tuče pokraj gola.

No, ubrzo je Siti preokrenuo. Odlična lopta sa desne strane na levu gde Bernardo Silva sjajno oseća prostor i fino spušta za Gabrijela Žezusa, pritom izbacivši trojicu u bloku, a Brazilac pogađa mrežu iz prilično lake situacije.

Siti je do kraja kontrolisao susret bez većih problema,

PSŽ je i pored poraza overio plasman u nokaut fazu, pošto je u drugoj utakmici Lajpcig na strani sa 5:0 pobedio Klub Briž, pa obe ekipe imaju po četiri boda manje od Parižana uoči poslednjeg kola. Poraz Belgijanaca je dobar i za srpski fudbal, jer su nam upravo oni najveći rivali za dva mesta u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Naravno, očekuje se da Partizan i Crvena zvezda ne iznevere sutra protiv Flore, odnosno Ludogoreca.