LŠ: Inter radio za Šerif, Tadićevi preokrenuli u Istanbulu

Vrlo važna be za Inter u borbi za plasman u osmini finala Lige šampiona. Ugostio je Šahtjor i uzeo sva tri boda - 2:0 (0:0) te bi mogao već večeras da osigura mesto u osmini finala u slučaju da Šerif ne upiše trijumf protiv madridskog Reala.

Inter je zasluženo slavio, bio je dosta opasniji protivnik i osim dva gola koja su "upisana", imao je i još dva pogotka koja nisu priznata zbog ofsajda, odnosno prekršaja. Prvi poništen gol postigao je Ivan Perišić, a drugi Lautaro Martinez koji se nepropisnim guranjem oslobodio čuvara.

Sredinom drugog poluvremena Inter je stigao do oba pogotka. Prvo je u 61. minutu Džeko natrčao na odbijenu loptu i opalio s 14-15 metara u sam ugao za veliko slavlje domaćina.

Pet minuta kasnije već je 2:0, ovaj put Perišić je sjajno centrirao sa leve strane u peterac gde je sam Edin Džeko i glavom pogodio za 2:0. Do kraja susreta Inter je rutinski držao prednost i potpuno zasluženo slavio.

Ajaks je u drugom susretu u Istanbulu bio bolji od Bešiktaša kojeg je savladao s 2:1 (0:1). Ovom pobedom holandski tim je ostao stopostotan i zauzet će prvo mjesto u skupini dok je Bešiktaš bez ijednog boda zacementiran za dno i neće na proljeće igrati u Europi.

Bešiktaš je vodio od 22. minute kada je Gezal bio strelac za vodstvo, a u drugom dijelu Sebastijan Ale, koji je ušao u 46. minutu, postigao je oba pogotka za goste. Dušan Tadić je sa kapitenskom trakom predvodio "kopljanike" do pokoravanja Istanbula.