LŠ: Barsa iz keca protiv Ukrajinaca najavila El Klasiko

Nije ostalo još mnogo to El Klasika, a već svi su otpisali Barselonu. Kao da su zaboravili koliko je to veliki klub. Nije možda snažan kao pre, ali je dovoljno jak da Real Madrid dočeka u pravom raspoloženju. U trećem kolu Lige šampiona, Barselona - Dinamo Kijev - (1:0).

Baš kako treba Barsa je započela meč protiv Dinama iz Kijeva. Sa velikim brojem napada. posedom, i na odmor je otišla sa vođstvom od jednog gola. Centrirao je Đordi Alba, a na pravom mestu se našao Đerar Pike. Po sredini gola je zakucao loptu u mrežu tima iz prestonice Ukrajine.

Kao da su se i jedni i drugi zadovoljili igrom u prvih 45 minuta. Sve do 80+ minuta u drugom delu nije bilo udraca u okvir gola, a zajedno samo tri van. Čudno, ali šta da se radi. Da li su se gosti uplašili katastrofe, a domaćin da će ispustiti pobedu... Ne znamo, ali na kraju tri boda za Katalonce.

U drugom meču, Salcburg je prema očekivanjima izašao lako na kraj sa Volfzburgom - 3:1 (1:1). Proradio je u drugom poluvremenu Okafor i sa dva gola zapečatio sudbinu Marka van Bomela i njegovog tima.