LK (kval.): Partizan kompletirao srpski „poker”, Pantićeva „lepotica” utišala Stredu

Fudbaleri Partizana nastavili su idealan niz srpskih klubova u ovoj sezoni u kvalifikacijama za evrokupove. Posle pobede u Humskoj, DAC Dunajska streda pao je i na svom terenu. Konačan rezultat 0:2 (0:1).

Opet su crno-beli u odličnom momentu, gotovo pa istom kao u Beogradu, postigli vodeći pogodak. Strelac je ovoga puta bio drugi crno-beli povratnik Danilo Pantić, a učinio je to na izvanredan način. Bibars Natho je poslao loptu do Pantića koji je bio na ivici kaznenog prostora i sjajno pogodio pod prečku.

Beogradski tim je prvu dobru priliku na utakmici imao u 19. minutu kada je Siniša Saničanin, posle kornera Miloša Jojića, pokušao glavom, ali je golman Martin Jedlička bio na pravom mestu.

Nekoliko minuta kasnije i Dunajska Streda je opasno zapretila. Zuberu je izašao sam ispred golmana Aleksandra Popovića, koji je uspeo da nogom zaustavi njegov udarac. ; Izabranici Aleksandra Stanojevića su u samom finišu prvog poluvremena imali priliku da možda i stave tačku na ovaj dvomeč, ali je udarac Rikarda Gomeša odbranio Jedlička a lopta je nakon toga završila na stativi.

Dunajska Streda je pretila u nastavku, Andraš Šefer je u 70. minutu pogodio stativu, a najbolju šansu propustio je Andrija Balić čiji je udarac sa penala u 78. minutu sjajno odbranio mlađani Aleksandar Popović, koji je na taj način nagovestio da bi mogao da bude više nego dobra dugoročna zamena za Stojkovića, koji je oduvek bio doktor za penale.

Dva minuta kasnije pitanje pobednika rešio je Rikardo Gomeš. Velike zasluge za ovaj gol pripadaju i kapitenu Saši Zdjelaru koji je lepo prošao po levoj strani i pronašao Gomeša na petercu koji je pogodio za 2:0.

Partizan će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv ruskog Sočija, koji je eliminisao azerbejdžansku ekipu Kešla. a ukoliko prođe i Ruse, biće nosilac u plej-ofu. Te utakmice na programu su 5. i 12. avgusta.

DAC Streda – Partizan 0:2 (0:1)