LK (kval.): Divan početak dana za Srbiju, Čukarički prošao u treće kolo prvi put u istoriji

Ako se po jutru dan poznaje, biće ovo lep dan, odnosno lepo leto za srpske ekipe u Evropi. Crvena zvezda je već prošla tim Kairata, a ovog popodneva u Azerbejdžanu veliki uspeh napravio je i Čukarički. Pao je domaći Sumgait, posle 0:0 na Banovom brdu, rezultatom 0:2 (0:2), pa je tako beogradska ekipa uspela da se domogne trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija (dva kola do grupne faze).

Veoma rano je tim trenera Dušana Đorđevića došao do prednosti, pošto je već u 10. minutu odličnu minijaturu izveo Ndiaje.

Nisu oklevali gosti da još napadnu, pošto pravilo gola u gostima više ne važi, pa je prednost od 0:1 bila nedovoljna za miran nastavak meča, a srećom po Beograđane, Marko Docić je ubrzo, u 17. minutu, povisio na 0:2.

Poklonili su defanzivci Sumgaita jedanaesterac Čuki, a kapiten je bio precizan sa bele tačke, kao i uvek, pa je posle tog dupliranja vođstva moglo lakše da se diše. A ni domaćin se nije preterano potrudio da gosti osete ikakvu nelagodu, jer kada je trebalo da napadnu, kao da nisu znali šta da rade.

Ni u drugom poluvremenu se situacija nije mnogo promenila, Sumgait jeste nešto pokušavao, ali sve što je išlo u gol Petrovića, čuvar mreže je uspevao da odbrani. Bilo je par situacija u kojima bi bez njegove pomoći definitivno na semaforu stajao drugi rezultat, pa je red i golmane nekad da pohvalimo, posebno kad to zaslužuju.

U narednom kolu, Čuka igra sa boljim iz duela Maribor - Hamarbi, koji je na programu od 20.15, a najverovatnije će to biti švedska ekipa koja ima prednost od 3:1 iz prvog meča. Inače, ovo je prvi prolazak Čukaričkog u treće kolo kvalifikacija nekog evropskog takmičenja u istoriji, a do tamo ih je odveo Novobeograđanin Dušan Đorđević kome ovom prilikom posebno želimo da čestitamo.

Od 20 časova u Novom Sadu Vojvodina dočekuje litvanski Penevezis, dok 45 minuta kasnije Partizan gostuje Dunajskoj stredi u Slovačkoj. Oba tima imaju prednost, tako da bi bilo sjajno da u treći krug evrokupova prođu sva četiri srpska kluba. To bi se dogodilo prvi put otkako smo samostalan entitet.

Sumgait - Čukarički 0:2 (0:2)