EP: Remi kojim su zadovoljni i Portugalija i Francuska - sjajna repriza finala prošlog šampionata

Fudbalska reprezentacija Portugalije i fudbalska reprezentacija Francuske odigrale su remi koji je odgovarao i jednima i drugima. Sastale su se ove dve ekipe u Budimpešti, u okviru poslednjeg kola grupne faze Evropskog prvenstva u grupi F. Konačan rezultat bio je 2:2 (1:1).

Prvu šansu na meču imala je Francuska, Pol Pogba je pronašao Kilijana Mbapea u izglednoj poziciji, ali Rui Patrisio pokazuje zbog čega je jedan od najboljih golmana kada su jedan-na-jedan situacije u pitanju. Intervenisao je i sprečio pogodak.

Ubrzo je usledila kazna, u 31. minutu precizan sa bele tačke bio je Kristijano Ronaldo, koji je postigao svoj četvrti gol na šampionatu. Ugo Loris je bio tragičar, jer je doslovno udario u glavu Renata Sančeza u skoku, i to pesnicom, pa odluka arbitra i nije bila preterano teška.

Međutim, u 45. minutu Nelson Semedo je na nesmotren način startovao nad Kilijanom Mbapeom, pa je sudija La Hoz imao pravo kada je pokazao na belu tačku po drugi put na meču, a rutinski je tu priliku u gol pretvorio Karim Benzema za 1:1.

U tom momentu, Francuska je bila prva u grupi sa pet, Portugalija je bila druga sa četiri, isto toliko na trećem mestu imala je i Mađarska, dok je Nemačka bila poslednja (nikada u istoriji nije ispala u grupi na dva takmičenja zaredom).

Već u 47. minutu, Francuska je povela sa 1:2, a strelac je opet bio Karim Benzema, ali je već u 60. Ronaldo ponovo sa bele tačke poravnao na 2:2. To je ostao i konačan rezultat.

Ronaldo je, inače, s ova dva pogotka, stigao Alija Daeija, koji je u reprezentativnom dresu Irana postigao 109 pogodaka, tako da, sledeći gol će ga načiniti najboljim strelcem u istoriji reprezentativnog fudbala.

Portugalija će u osmini finala igrati sa Belgijom, biće to pravi derbi, a Francuska će na Švajcarsku.

Portugalija - Francuska 2:2 (1:1)
(Ronaldo 30. penal, 60. penal - Benzema 45+2 penal, 48)

Stadion: Puškaš Arena (Budimpešta)
Sudija: Antonio Mateu Lahoz (Španija)
Žuti kartoni: Loris, Ernandez, Grizman, Kimpembe (Francuska)

Portugalija (4-3-3): Patrisio – Semedo, Dijas, Pepe, Gereiro – Mutinjo (od 73. Neves), Danilo (od 46. Palinja), Sančez – B. Silva (od 73. Fernandes), Ronaldo, Žota.

Francuska (4-3-1-2): Ljoris - Kunde, Varan, Kimpembe, Ernandez (od 46. Dinj, od 52. Rabio) – Pogba, Kante, Toliso (od 66. Koman) – Grizman, Mbape, Benzema.