LE: Tadić u Rimu završio učešće u Evropi. Za trofej će se boriti Italijani, Španci i Englezi

U Rimu je bilo vatreno na revanš meču četvrtfinala Lige Evrope između Rome i Ajaksa. Italijanski predstavnik je imao povoljan rezultat iz Amsterdama pre nedelju dana (2:1) i znao da to sačuva. U revanšu - 1:1.

Igrao se 37. minut kada je Dušan Tadić oboren u kaznenom prostoru, a nakon provere VAR sistema sudija Stjuart Atvel je doneo odluku da nema elemenata za najstrožu kaznu.

U 56. minutu utakmice Dušan Tadić je natrčao na odbitak i poslao loptu u gol. Sudija je prvo pokazao na centar, ali je nakon nove intervencije iz VAR sobe poništio pogodak, s obzirom na to da je Alvarez prethodno faulirao Mahitarjana.

Na kraju, 1:1 rezultat koji znači kraj evropske sezone za "kopljanike".

Junajted je dočekao Granadu sa velikom prednošću iz prvog susreta (2:0) i gotovo iz prvog pravog napada "overio" polufinale drugog po jačini evropskog takmičenja.

Luk Šo je centrirao sa levog boka, Pol Pogba skočio i zahvatio loptu glavom, ona je pala na volej usamljenom Edinsonu Kavaniju, koji je sa penala šalje u donji levi ugao, prenosi RTS. U završnici je Hesus Valjeho zatresao sopstvenu mrežu za ukupnih 4:0 u dvomeču. Srpski vezista Nemanja Matić odigrao je čitav meč u ekipi Olea Gunara Solskjera.

"Tobdžije" su za šest minuta postigle tri pogotka i tako obezbedile da dva predstavnika Premijer lige budu u polufinalu Lige Evrope, baš kao što je to slučaj sa Ligom šampiona. Prvo je poništen pogodak Emila Smita Roua, koji je nekoliko trenutaka kasnije asistirao Pepeu za vođstvo. Potom je Aleksandr Lakazet sigurno izveo penal, pre nego što je Bakajo Saka potpuno nokautirao Čehe.

Konačan rezultat je u nastavku postavio Lakazet, koji je u odsustvu Pjer-Emerika Obamejanga bio kapiten Arsenala.

Polufinalne utakmice na programu su 29. aprila i 6. maja.

Finale će biti igrano 26. maja u poljskom Gdanjsku.