LŠ: Autor teksta imao veći posed od PSŽ, ali on nije pobedio Lajpcig

Kako reče jedan kolega - PSŽ se protiv Lajpciga u okviru 4. kola grupne faze Lige šampiona branio u stilu ivanjičkog Javora pod vođstvom Radovana Ćurčića pre nekoliko sezona. Ali, imao je neviđenu sreću. Na kraju, na svom stadionu, uspeo je da slavi protiv nezgodnih Nemaca. Konačan rezultat bio je 1:0 (1:0).

Kao što rekosmo, mnogo sreće i veoma defanzivno nastrojene igre, gotovo neprepoznatljive za tim Tomasa Tuhela, bili su glavni faktori trijumfa, ali faktor je bio i sumnjiv penal u 11. minutu.

Tada je Nejmar bio precizan sa bele tačke, a posle toga više golova nije viđeno. Viđena je jedna prilika Kilijana Mbapea kada je promašio udarac iz voleja, sa peterca, a od tada je počela praktično opsada gola Parižana.

Ona je trajala praktično do samog kraja, ali Lajpcig je u nekim momentima jednostavno delovao kao da do sutra ne bi postigao pogodak. Jalovo, bezidejno, što ruku na srce, nije svojstveno ovom obično razigranom i za probijanje protivnika raspoloženom timu. No, nije protivnik uvek PSŽ.

No, što kaže isti onaj kolega sa početka teksta, "više sam ja imao poseda nego PSŽ u poslednjih 20 minuta"...

Da, ali on nije ni pobedio zaista uvek neugodni Lajpcig...

U drugom meču dana Mančester je slavio nad Bašakšehirom rezultatom 4:1 (2:0). Pogotke za Junajted dali su Fernandeš u 7. i 19. minutu, Rašford sa penala u 35. i Džejms u drugom minutu sudijske nadoknade. Počasni pogodak za Turke postigao je Turuc.

Usled ovih rezultata ekipa Ole Gunara Solskjera je na 1. mestu tabele, dok PSŽ i Lajpcig dele drugo sa šest. Bašakšehir tu takođe vreba iz potaje sa tri.