ŠPL: Džerard i Rendžers vladaju Glazgovom!

Veliki škotski derbi dugo je proticao u znaku Seltika, dok je Rendžers bio u nižim ligama, a dolaskom Stivena Džerarda stvari su se promenile.

Proslavljeni fudbaler ostvaruje se i kao menadžer, pa je tako uspeo da dobije svoj četvrti Old firm od kako je stigao među policajce. Rendžers je u 11. kolu škotske Premijer lige sa 2:0 (1:0) savladao najvećeg rivala na njegovom Seltik parku.

Gosti u plavom su poveli već u devetom minutu. Slobodan udarac je izveo Džejms Tavernije, a Konor Goldson je glavom na sjajan način doneo prednost Rendžersu.

U nastavku smo videli puno vatre na terenu, pa tako i sukob između kapitena Seltika Brauna i veziste Rendžersa Morelosa. Ali, gosti su imali bolji plan utakmice i koristili su svoje prilike.

Nova se u 53. minutu ukazala Goldsonu i on je uz dosta sreće uspeo po drugi put da sprovede loptu u mrežu domaćih. Do kraja Seltik više nije uspeo da odgovori.

Šta više, sjajnu šansu imao je Rajan Kent za treći gol policajaca, ali je bio izblokiran. Rendžers je sada pobegao Seltiku na vrhu tabele sa četiri boda, ali i utakmicom više.