L1: Monako odoleo PSŽ-u i pokazao mišiće Zvezdi

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Monaka remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u derbiju francuske Lige 1.

Rival Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope vodio je od 20. minuta kada je Kevin Foland pogodio za 1:0.

Taj rezultat ostao je na snazi do kraja prvog poluvremena, iako su Kilijan Mbape i Lionel Mesi u finišu pogađali stativu.

Nastavili su se napadi svetaca u nastavku, ali su do izjednačenja došli iz penala. U 70. minutu ga je sigurno izveo Nejmar i poravnao rezultat.

Par minuta kasnije Ašraf Hakimi je pogodio treću stativu na ovom meču, te više nije bilo pogodaka do kraja.

PSŽ sada deli prvo mesto na tabeli sa Olimpikom iz Marselja i Lensa sa 10 osvojenih bodova, dok je Monako došao do 5. boda i tek je na 12. poziciji.