BL: Vedo, Vedade! Ibišević bravurama obeležio derbi Berlina

Rim ima okršaj Rome i Lacija, Madrid se ponosi duelima Reala i Atletika, London ih ima na pretek, a derbi nemačke prestonice čine Herta i Union Berlin. Međutim, on je značajno lošijeg kvaliteta u odnosu na gorepomenute timove, ali je imao šta da ponudi ove večeri u kojoj je Herta ostvarila trijumf na praznom Olimpijskom stadionu rezultatom 4:0 (0:0).

Istina, tek u drugom poluvremenu smo videli bilo kakva uzbuđenja, pošto u prvom nismo videli gotovo ništa osim jedne prilike koju nije iskoristio Dodi Lukebakio.

Energični trener Bruno Labadija je u poluvremenu nešto rekao svojim izabranicima, što je uticalo na njihovo izdanje u nastavku. Jer, paralelno sa početkom kiše u Berlinu, počeli su da padaju i golovi. Ali, samo u mreži Uniona.

Sve je pokrenuo vremešni i fenomenalni Vedad Ibišević. Igrao se 51. minut kada je Marvin Platenhart izuzetno centrirao sa leve strane i pogodio u glavu kapitena Herte koji je vrhunskim trzajem načeo gostujući sastav. Tek što se ponovo krenulo sa centra, bilo je 2:0. Ovog puta bosanski napadač bio je asistent, a strelac Lukebakio tako što je izbio sam ispred golmana, obišao ga i lako zatresao praznu mrežu.

Rapsodija Herte nastavljena je u 61. minutu, a ponovo je Ibišević upisao asistenciju. Elegantno je odložio loptu do Mateusa Kunje, koji je tukao iz prve i rezantnim udarcem pogodio dalji ugao.

Sve je bilo kristalno jasno u tom momentu, a tačku na ubedljiv trijumf Herte stavio je Dedrik Bojata u 77. minutu, posle još jedne asistencije Platenharta.

Valja istaći da je u pobedničkom taboru svih 90 minuta odigrao srpski vezista Marko Grujić, dok je u poslednih desetak priliku dobio mladi Lazar Samardžić, za koga se još uvek ne zna da li će u budućnosti igrati za reprezentaciju Srbije ili Nemačke.