BL: Borusija okrenula u Frajburgu, Terzić za sad fino gazi

Fino je započelo Borusija kampanju u Bundesligi. Posle Bajera iz Leverkuzena na pleća su izabranici Edina Terzića oborili i još jedan dobar tim. U gostima su slavili protiv Frajburga posle preokreta 3:1 (0:1).

Iako su na početku sezone ostali bez Alea, kojem je dijagnostifikovan tumor testisa, klub uspeva za sada da se snađe. A znamo svi koliko je Bundesligi potreban još jedan klub da ne bi trka za titulom bila, kao prošle sezone, rešena već u oktobru.

Menadžer Frajburga Kristijan Šrajh postavio je istih 11 kao što je u pobedi nad Augzburgom od 4:0 na startu. Domaćini su od početka delovali agresivno i brzo videli da odbrana Borusije uopšte nije stabilna. Gregor Kobel je odbio udarac iz daljine Maksimilijana Egečaina, a nešto kasnije je odbačen zahtev domaćina za penalom zbog igranja rukom Munijea u svom kaznenom.

U 23. minutu Marko Rojs je uposlio Modesta, koji je snažno šutirao levom nogom, ali je Mark Fleken zauzeo savršenu poziciju i odbranio. Frajburg je poveo u 35. minutu. Kristijan Ginter je centrirao sa levog boka, Matijas Ginter je prevario defanzivce u žuto-crnom i skrenuo ka Gregoriču, a Austrijanac je postigao prelep gol glavom.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a zatim je usledio paklen odgovor Dortmunda u poslednjih 13 minuta utakmice.

Jedna nepažnja domaćina koštala ih je gola koji im je isporučio Džejmi Bajno-Gitens. Golmanu je lopta prošla kroz ruke.

Kada je je ta prva lopta ušla, bila je to pozivnica i za ostale. U 84. minutu Mukoku preokreće, da bi pečat na pobedu stavio Volf u 88. minutu.