BL: Bajern pokazao Dortmundu ko je gazda i overio 10. uzastopnu titulu u Nemačkoj!

Dve su stvari sigurne u čuvenom nemačkom Der Klasikeru - prva da će sigurno biti golova na obe strane, a druga da će Bajern pobediti Borusiju Dortmund. Ovog puta je potvrđena i treća maksima, da će Bajern uvek biti šampion, a to je ove večeri na Alijanc areni, u 31. kolu nemačke Bundeslige, matematički obezbedio trijumfom rezultatom 3:1 (2:0).

Tim Julijana Nagelsmana je tri kola pre kraja uspeo da stekne nedostižnih 12 bodova prednosti i pobegne upravo „milionerima” koji će do kraja sezone ostati na drugom mestu na tabeli.

Sve je u Minhenu bilo jasno već u prvom poluvremenu kada je Bajern gospodario terenom i uspeo da postigne dva gola, mada je mogao još toliko. Već u 15. minutu je prednost doneo Serž Gnabri, a posle isto toliko vremena istom igraču je poništen gol zbog ofsajda nakon VAR asistencije.

Ipak, na drugi priznati gol čekalo se samo do 34. minuta kada je, a ko drugi, Robert Levandovski zatresao mrežu Dortmunda i postigao 33. gol ove sezone u Bundesligi.

Borusija jeste uzvratila, iz penala u 52. minutu kada je precizan sa 11 metara bio Emre Džan, ali više od toga nije mogla. Bajern je na iskustvo i rutinu privodio utakmicu kraju, a u 83. minutu je i zatvorio.

Tada je mladi engleski krilni napadač Džamal Musijala upisao ime na semaforu i postavio konačnih 3:1, što je označilo početak velikog slavlja na grandioznom zdanju kakvo je Alijanc arena.