BL: Herta vodila na poluvremenu, a onda je Haland upalio mašinu...

Fudbaleri Borusije Dortmund gostovali su Herti u Berlinu, na Olimpijskom stadionu, i umalo da se loše provedu. Da su stvari ostale kao u prvom poluvremenu, ne bi bilo toliko srećnog kraja u ovom meču 8. kola. Međutim, Erling Haland se potrudio da ga bude. Konačan rezultat 2:5 (1:0).

Herta je povela preko Kunje u 33. minutu, ali njihova radost trajala je samo do poluvremena.

Tada je Erling Haland preuzeo stvar u svoje ruke, postigao tri gola u roku od 15 minuta između 47. i 62, da bi onda i Gereiro u 70, pa opet Haland u 79. bili strelci za konačan rezultat.

Borusija je drugoplasirana sa 18 bodova, deli to mesto sa Bajerom iz Leverkuzena, a bod više ima Bajern Minhen.