BL: Desetkovani Hofenhajm umoran posle Zvezde - samo bod u Bremenu

Nimalo laki dani, kako za Verder, tako za Hofenhajm, a za sve je praktično kriv koronavirus. Jedan fudbaler kluba iz Bremena bio je pozitivan na ovaj virus, a ceo tim zbog toga u izolaciji pred meč, dok je sa druge strane nekolicina povređena, a još nekoliko njih zaraženo. Zbog toga, nismo mogli da očekujemo bogzna kakvu utakmicu ove večeri u 5. kolu Bundeslige, posebno što je Hofenhajm imao težak meč sa Crvenom zvezdom u četvrtak. Zato, došlo je do podele bodova rezultatom 1:1 (1:1).

Sa jedne strane Agu je zaražen, povređen je Augustinson, dok sa druge nema zbog povrede Bičakčića, Hubnera i Stafilidisa, zbog porođaja supruge Griliša, a zbog korone Kaderžabeka, Kasima i Kramarića.

No, već u 6. minutu imali smo nagoveštaj dobrog meča, pošto je Teodor Gebre Selasije dodao loptu Maksimilijanu Egestajnu, koji je lepo završio u donji desni ugao mreže za 1:0.

Nije se dugo čekalo na odgovor gostiju, koji su poravnali preko Denisa Gajgera, koji je dobio pas od Sebastijana Rudija u 24. minutu, a onda sa ivice kaznenog prostora pogodio gornji desni deo gola.

Do kraja meča ostalo je bilo još mnogo, ali nijedna ekipa nije uspevala da pogodi mrežu. Bilo je prilika na obe strane, pogađan je i okvir gola, ali do kraja više pogodaka nije bilo.

Oba tima i dalje se nalaze u gornjem delu tabele, ali bliže sredini, nego samom vrhu.