LL: Leganes se ne predaje, Valensija pala na Butarkiju

Leganjes se ne predaje! Iako su bili već prežaljeni nekoliko kola pre kraja, njihova borba za opstanak u La ligi još uvek traje. U 36. kolu na Butarkiju je gostovala Valensija, koja se pak bori za Evropu, ali sa igrama poput večerašnje nema čemu da se nada – 1:0 (1:0).

„Slepi miševi” jesu bili blagi favoriti u ovom susretu, ali kada nekome „gori pod nogama” onda je sve nepredvidljivo. Tako je bilo i u ovom susretu, koji je otvorio, a ispostavilo se i rešio, domaćin pogotkom u 19. minutu.

Dosuđen je jedanaesterac zbog igranja rukom igrača Valensije i njega je u vođstvo pretvorio Ruben Perez sigurnim udarcem sa 11 metara.

U nastavku smo gledali sporadične napade gostujućeg tima, ali bez uspeha, a mrežu su zatresli u 46. minutu. Ipak, gol koji je dao Feran Tores poništen je zbog ofsajda.

Osam minuta kasnije je posao Valensiji bio olakšan, pošto je Džonatan Silva dobio crveni karton nakon što je sudija Mario Melero Lopez odgledao snimak preko VAR sistema.

Na sve to, u 59. minutu Lopez je dodelio penal i Valensiji. Izveo ga je kapiten Danijel Pareho, ali je golman Leganesa Ivan Kueljar pročitao njegovu nameru i odbranio.

Sve to Valensija nije iskoristila, kao ni brojčanu nadmoć u preostalih pola sata igre, pa je Leganes do kraja uspeo da se odbrani i upiše veoma važne bodove u borbi za opstanak. Možda i krucijalne, saznaćemo kroz nedelju dana.