LL: Sevilja ne da Ligu šampiona, pao Dmitrovićev Eibar

Ne odustaju Andalužani od Lige šampiona. Jesu kašljucali mnogo puta od restarta La lige, ali kada je najpotrebnije skupljaju bodove. U 34. kolu La lige, Sevilja - Eibar - 1:0 (0:0).

Trenutak odluke dogodio se u drugom poluvremenu, tačnije 56. minutu. Odbrana tima iz Baskije je dozvolila da primi gol kada su imali sedam igrača iza lopte. Hesus Navas je sa roglja šesnaesterca uputio centaršut, na drugu stativu je ušao Lukas Okampos i više karate udarcem nego šutem savladao Marka Dmitrovića.

Ovaj meč je imao poseban značaj za Evera Banegu. Argentinac koji se verovatno na kraju sezone vraća u otadžbinu odigrao je 152. meč za Sevilju. Time se izjednačio sa Federikom Faciom, a ispred njega je samo još Hoze Karlos Diegez (203 utakmice).

Nemanja Gudelj je u igru ušao u 79. minutu.