LL: Real se mučio sa penala, a Barselona odgovorila silovito

I posle 34. kola španske La lige trka novog šampiona se nastavlja. Real je slavio minimalcem protiv Atletik Bilbaa (1:0), dok je Barselona demonstrirala silu protiv Viljareala – 4:1 (3:1).

Madriđani su na San Mamesu ponovo se mučili, ali opet došli do trijumfa golom iz penala uz asistenciju VAR sistema. Još jednom je strelac bio Serhio Ramos, deseti put u sezoni, i tako je Real pobegao na sedam bodova razlike.

Pritisak je bio na Barseloni, a ona je večeras na Madrigalu bila veoma raspoložena i razigrana. Razlog tome je taj jer su plesali i Lionel Mesi i Antoan Grizman.

A već na početku pomogli su im domaći igrači. Tačnije, Pau Francisko Tores koji je u trećem minutu postigao autogol. Ali, već u 14. minutu je Đerar Moreno izjednačio.

Tada kreće rapsodija Katalonaca. Posle samo šest minuta novo vođstvo doneo je Luis Suarez, a do kraja poluvremena mrežu domaćina pogodio je i Antonio Grizman za mirnih 3:1 pred nastavak. U oba slučaja asistencije je upisivao Mesi.

To je omogućilo mirno drugo poluvreme, i Viljareal je ostao bez municije, a Barsa je do kraja uspela da postigne još jedan pogodak. Tačnije, u 86. minutu je Ansu Fati postavio konačnih 4:1, pa će Barsa nastaviti jurnjavu za Realom i u preostala četiri kola.