KK: Duplo 0 za jedva pobedu Sosijedada protiv drugoligaša

Sve lepe priče imaju svoj kraj, ali on nije sviran večeras za Mirandes u polufinaku Kupa kralja. U San Sebastijanu domaćin Real Sosijedad je slavio - 2:1 (2:1). Ipak, tu je i revanš u Burgosu.

Sve bitno na ovom susretu zbilo se u prvih 45 minuta. Mikel Ojrazabal je doneo prednost domaćinu već u devetom minutu. Odei Onaindija je bio neoprezan, a Hesus Mancano je video situaciju u kaznenom Mirandesa i pokazao na penal. Ojrazabal ovakve prilike ne propušta.

Šok u Baskiji usledio je u 39. minutu. Mikel Malsa pronalzi Mateusa Ajiasa, koji sjajno pogađa desni ugao gola rivala.

Konačan rezultat postavljen je u 42. minutu. Odlični Martin Odegard je spretno reagovao u kaznenom i doneo kakvu-takvu prednost San Sebastijanu pred revanš na severu Španije 4. marta.