LL: Barsa slomila Almeriju na oproštaju Pikea od fudbala

Đerar Pike je završio fudbalsku karijeru. Legendarni štoper je obeležio meč na Kamp Nou između Barselone i Almerije u kom je domaći tim ostvario pobedu rezultatom 2:0 (0:0).

Proslavljeni štoper je pre dva dana najavio da će mu ovaj meč biti poslednji u karijeri, pa se pun Kamp Nou transparentima i porukama oprostio od kapitena.

Svi igrači su na početku izašli sa brojem tri koji je nosio Pike, a on je na teren izašao sa svojim sinovima Sašom i Milanom. Zamenjen je u 85. minutu kada je dobio ovacije kompletnog stadiona.

Pike je za Barselonu igrao 12 godina i za to vreme osvojio tri Lige šampiona, Superkup Evrope, Svetsko prvenstvo za klubove, osam LaLiga, sedam Kupova Kralja, šest Superkupova Španije...

Kada je reč o samoj utakmici, Barselona je trijumfovala sa dva gola u drugom poluvremenu, uz promašen penal Roberta Levandovskog u prvom. Strelci su bili Usman Dembele u 48. i Frenki de Jong u 62. minutu za konačnih 2:0.

Barselona je sada na prvom mestu na tabeli sa 34 boda, dva više i utakmicom više od Real Madrida. Almerija je na 15. poziciji sa 13 poena.