LL: Real vlada Madridom, Atletiko prespor za napad najvećeg rivala

Madrilenjo je uvek utakmica koja privlači puno pažnje, ali ovog puta nije bila neizvesna, pošto je Real bio vrlo siguran u madridskom derbiju protiv Atletika - 2:0 (2:0).

U 18. minutu je Čuameni poslao prelep pas preko cele odbrane za Rodriga koji je utrčao i zakucao loptu u mrežu Jana Oblaka.

Još tačno toliko vremena je prošlo kada je bilo 2:0 na semaforu. Fede Valverde je bio strelac posle fenomenalne akcije Reala po levoj strani i pogođene stative Vinisijusa. Urugvajac je natrčao na odbitak sa druge strane i sproveo loptu u mrežu.

Ispostavilo se da je tu meč bio rešen, a Atletikov odgovor je previše kasnio. Tek u 83. minutu je Hermoso smanjio rezultat, ali to je samo bio utešni pogodak za jorgandžije.

Atletiko ostaje na 7. mestu na tabeli sa 10 bodova, dok Real sa osam više sada ponovo boravi na prvom mestu i tu će ostati u naredne dve sedmice reprezentativne pauze.