LL: Barsina rutina

Fudbaleri Barselone su se poprilično dobro oporavili od poraza protiv minhenskog Bajerna u Ligi šampiona. U okviru 6. kola La lige, rutinski su se prošetali pored Elčea. Konačan rezultat bio je 3:0 (2:0).

Izabranici legendarnog Ćavija Ernandeza bili su dominantan rival tokom celog meča i polako, ali sigurno, bar u okvirima španske La lige, počinju da podsećaju na onu silu iz prošle decenije.

Doduše, ko smo mi da sudimo, sam fudbal će nam dati odgovor u narednim nedeljama i mesecima. Vratimo se na današnji meč odigran na Nou Kampu.

Velike probleme Elčeu napravio je Verdu, koji je već u 14. minutu pri rezultatu 0:0 dobio direktan crveni karton, a od 34. do 41. minuta već je bilo 2:0. Pogotke su postigli Levandovski i Depaj, a za oba je asistent bio Balde.

Kada se tome pridoda poništen pogodak Pedrija, jasno je koliko je domaćin ovog popodneva bio dominantan.

U 48. minutu, čuveni poljski napadač doveden, naravno, iz Bajerna, sipao je so na Elčeove rane. Valja napomenuti da je na poluvremenu ušao Gavi, koji je ovih dana bio u centru pažnje zbog scene sa potpisivanja dresova na kojoj mu je jedna mlada dama ostavila broj telefona (proguglajte malo, nasmejaće vas snimak).

Do kraja meča, kao što i rekosmo u naslovu, Barsina rutina. Arbitar Ruiz je slobodno mogao da označi kraj posle tog gola koji je dao Levandovski.

Takođe, valja napomenuti i da je trener Elčea Fransisko Rodrigez udaljen sa terena u 45. minutu.