LL: Dramatične scene i prekid na Mirandilji – igrači Kadiza i Barselone u neverici

Barselona je nastavila sa usponom forme i pobedila je Kadiz u gostima rezultatom 4:0 (0:0), ali sve je ostalo u senci prekida u 83. minutu zbog dramatične situacije na tribinama stadiona Mirandilja.

Jednom od navijača pozlilo je na tribinama, te su svi požurili da mu pomognu. Prve informacije ukazuju da je doživeo srčani udar u finišu susreta. Golman domaće ekipe Konan Ledesma je trčao na taj deo stadiona sa defibrilatorom i medicinskim timom kako bi mu se što pre ukazala pomoć.

Igrači su na terenu ostali zatečeni, Ronald Arauho se molio za zdravlje navijača, dok se lekari i dalje bore za njegov život. Prekid je i dalje u toku, a rezultat je do 83. minuta bio 2:0 u korist Barselone.

Svi golovi za katalonski tim postignuti su u drugom poluvremenu, a strelci su bili Frenki de Jong i Robert Levandovski pre prekida, odnosno, Ansu Fati i Osman Dembele u preostalom periodu za konačnih 4:0.