LL: Barsa imala golgeterski trening u Baskiji, Levandovski se razigrao

Fudbaleri Barselone ušli su nešto sporije u sezonu remijem protiv Rajo Valjekana na Kamp Nou, ali su bolji bili na gostovanju, i to vrućem u Baskiji. Real Sosijedad je savladan ubedljivim rezultatom 4:1 (1:1) u meču drugog kola španske LaLige.

Strelci za Barselonu bili su Robert Levandovski u 1. i 68. minutu, što su bili njegovi prvi golovi u dresu katalonskog kluba, kao i Osman Dembele u 66. i Ansu Fati u 79. minutu.

Jedini pogodak za Sosijedad postigao je Aleksander Isak u šestom minutu, ali osim tog izjednačenja Baskijci više nisu mogli da pariraju timu Ćavija Ernandeza.

Posle dva odigrana kola, Barselona je zabeležila jednu pobedu i jedan remi, a Sosijedad je upisao po jednu pobedu i poraz. U narednom kolu, Barselona će dočekati Valjadolid, dok će Sosijedad gostovati Elčeu.