LL: Jović kao starter nije uradio ništa – Atletiko srušio Real u „Madrilenju”

Bez obzira da li nosi rezultatski imperativ ili je ishod potpuno beznačajan, svaki duel Atletika i Real Madrida budi posebna osećanja kod igrača na terenu, pa i nas navijača kraj malih ekrana. Ovog puta više motivacije, želje i znanja imali su igrači koje predvodi Dijego Simeone jer su upisali trijumf nad najvećim rivalom rezultatom 1:0 (1:0).

Nije motivacije, želje i znanja bilo i kod Luke Jovića, koji je posle izuzetno dugog perioda ponovo bio starter u timu Karla Ančelotija, ali na terenu nije ostavio zapaženiji učinak.

Jedinu pravu i vrlo izglednu šansu imao je u nadoknadi prvog poluvremena kada je tukao sa oko pet metara, ali je Jan Oblak to sjajno odbranio.

Zapravo, nije mnogo bilo uzbuđenja na ovom „Madrilenju”, a najveći utisak ostaje penal u 40. minutu i jedini gol koji je sa 11 metara postigao Janik Karasko.

Prethodno je Belgijanac bio u dve dobre situacije u prvom delu meča, a u nastavku je u 60. minutu prebacio prečku iz još jedne odlične prilike.

Antoan Grizman je takođe mogao da zatrese mrežu u nekoliko situacija, a Real će žaliti za šansama Federika Valverdea i Marka Asensija u 88. minutu, kada je u nepovrat otišla i poslednja prilika da kraljevski klub izbegne poraz.