LL: Barselona slavila protiv Valensije

Barselona je konačno odigrala jedan dobar meč i upisala trijumf protiv protivnika zvučnog imena. Na Nou Kampu je savladana Valensija. Konačan rezultat bio je 3:1.

Susret nije počeo obečavajuće za Barselonu. Igrao se peti minut kad je na semaforu bilo 0:1. Strašan gol sa oko 25 metara zabio je Gaja. Ipak, domaćinu nije trebalo dugo da uzvrati. Već osam minuta kasnije Fati lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora postiže gol za izjednačenje.

U 41. minutu nova desetka Barse je izborila penal. Odgovornost je preuzeo Depaj i sigurno zatresao mrežu za preokret domaćina.

Nastavak je doneo jedan gol i to u mreži gostiju. Konačnih 3:1 postavio je Kutinjo koji je uspeo nekako da ubaci loptu u gol s nekoliko metara.

Pozitivna vest za Barselonu osim pobjede je i nastup Serhija Aguera koji je igrao u samom finišu susreta.

Da li se sunce u vidu dobrih rezultata i igara pojavljuje na Nou Kampu pokazaće naredna utakmica koja se igra u sredu. Barselona će u Ligi šampiona biti domaćin Dinamu iz Kijeva kada mora da osvoji tri boda ukoliko želi da ima ikakvu nadu za prolaz kroz grupnu fazu.