LL: Šok u Španiji, Real izgubio od Espanjola uprkos Jovićevoj asistenciji

Fudbaleri Espanjola pobedili su na svom terenu Real Madrid sa 2:1, u utakmici osmog kola španskog prvenstva.

Espanjol je poveo u 17. minutu golom Raula de Tomasa, a prednost je udvostručio Aleš Vidal u 60. minutu. Konačan rezultat postavio je Karim Benzema pogotkom u 71. minutu, posle asistencije Luke Jovića.

U 84. minutu poništen je izjednačujući gol Edena Azara, pošto je Benzema bio u ofsajdu. Espanjol je ostvario drugu pobedu i sa devet bodova zauzima 12. mesto na tabeli.

Real je pretrpeo prvi poraz u ligi ali je i dalje prvi na tabeli sa 17 bodova, koliko ima i drugoplasirani aktuelni šampion Atletiko Madrid.

Real je prekinuo niz od 25 utakmice bez poraza u španskoj ligi. To je bila treća uzastopna utakmica Reala bez pobede, posle poraza od moldavskog Šerifa u Ligi šampiona i remija protiv Viljareala u Primeri.

Poslednji put Real je izgubio u prvenstvu u januaru, protiv Levantea 1:2. U Primeri su sada neporaženi samo Sevilja i Viljareal. Ranije danas Elče je na svom terenu pobedio Seltu sa 1:0.