LL: Lemar i Suarez rutinirali Barsu - nema kraja njenom padu!

Pamti li neko kada je Barselona bila autsajder u meču španske La lige? Ni mi, a to je bio slučaj u subotu uveče u duelu protiv Atletiko Madrida. Ispostavilo se sa razlogom, jer šampion je na stadionu Vanda Metropolitano bio uverljiv i slavio je trijumf rezultatom 2:0 (2:0).

Barselona jeste dominirala u posedu, kao što je i navikla, ali je i ostajala bez egzekucije, kao što je ove sezone i navikla. Sa druge strane, Atletiko je koristio svaku šansu u kojoj se našao i, kao što je navikao, to koristio da dođe do lake prednosti i kasnijeg trijumfa.

Najpre je Tomas Lemar u 23. minutu stigao do gola u 23. minutu kada ga je proigrao Luis Suarez, bivši odbačeni fudbaler Barselone.

Isti igrači bili su egzekutori i u 44. minutu, ali u obrnutim ulogama, jer je Francuz tada upisao asistenciju za Urugvajca i rutinskih 2:0.

Lemar je prvi put upisao gol i asistenciju na jednom meču za Atletiko, a Suarez je golom protiv svog bivšeg kluba uspeo da se upiše u strelce protiv svakog od klubova protiv kojih je igrao u Španiji, a bilo ih je ukupno 31.

Atletiko je sada sa gradskim rivalom Real Madridom na deobi prvog mesta sa 17 osvojenih bodova, dok je Barselona tek deveta sa 12 bodova.