LL: Real dobio Granadu i zadržao korak za Atletikom

Real Madrid je u prošlom kolu propustio priliku da preuzme prvo mesto La lige, pa do kraja mora sve da pobeđuje i sačeka kiks gradskog rivala Atletika. U tome je uspeo ove večeri pobedom nad Granadom u gostima – 4:1 (2:0).

Real je od početka do kraja kontrolisao situaciju na meču u Andaluzij, a već u 17. minutu je poveo. Migel je sjajno proigrao Luku Modrića, a hrvatski fudbaler utrčao iza leđa odbrane i preciznim udarcem iskosa sa leve strane pogodio donji levi ugao.

U smiraj prvog poluvremena Real je uspeo da duplira prednost. Rodrigo je po desnoj strani vukao loptu gotovo od centra, ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem smestio loptu u mrežu.

Nadu domaćinu dao je Rodrigo Molina u 71. minutu kada je odbitak smestio u mrežu Reala, ali je potom usledio blic-krig Reala i dva gola za dva minuta za konačnih 4:1.

Najpre je u 75. Alvaro Odriazola poslao loptu pod prečku, da bi minut kasnije Karim Benzema iskoristio veliku grešku golmana domaćeg tima i povisio na 4:1