LL: Mnogo važna pobeda za Atletiko, Simeoneovi momci na nekoliko koraka do titule

Fudbaleri Atletiko Madrida nalaze sa na samo nekoliko koraka do titule šampiona Španije.

Furiozan start, a onda malo i straha u redovima Dijega Simeonea. Međutim, na kraju pobeda se i broji. Ove večeri su na svom stadionu bili bolji od Real Sosijedada u okviru 36. kola La lige. Konačan rezultat bio je 2:1 (2:0).

Već na startu utakmice, Markos Ljorente vidi Janika Karaska, daje mu pas, a Belgijanac pleše na ivici ofsajda, prima loptu poput Ronaldinja, i zatim egzekucija. Uvod u dobru noć za Madriđane.

Na drugi gol čekalo se do 28. minuta. Momak koji je odigrao sve utakmice ove sezone za Atletiko u La ligi, Anhel Korea, koristi fenomenalnu asistenciju Luisa Suareza i drugi put odbrana Baska je kapitulirala.

Odmah posle pogotka odgovorili su igrači iz San Sebastijana. Izigrali su najbolju defanzivu lige kao na igrici, lopta je došla do Aleksandra Isaka, no udarac iz poluvoleja Šveđanina kroti Jan Oblak.

Sve do 83. minuta nije bilo golova, a onda nemir u srca navijača domaćina, naravno pokraj malih ekrana, unosi Zubeldija. Ipak, do kraja meča se rezultat nije menjao. Atletiko je osigurao da i ovo kolo završi na prvom mestu... Ostalo je još dva posle da bi postao prvak. Može li to? Ako verujete da Simeone uzima titulu, SOCCER je spremio kvote. Dovoljno je samo da u specijalnom OUTRIGHTU odaberete vašeg favorita za titulu u Španiji.