LL: Azar petom sačuvao Real protiv Sevilje, ali Simeone je najzadovoljniji

Fudbaleri Reala i Sevilje odigrali su u Madridu nerešeno posle velike drame. U meču 35. kola španske Primere gledali smo zaista fantastičan meč. Konačan rezultat bio je 2:2.

Real je do prednosti mogao da dođe u 12. minutu, kada je gol Karima Benzeme poništen zbog ofsajda u kojem se našao Alvaro Odriosola. Fernando je golom u 22. minutu doveo tim iz Andaluzije u vodstvo, da bi Marko Asensio u 67. minutu izjednačio rezultat.

Gosti su do novog vodstva došli golom Ivana Rakitića u 78. minutu iz penala, koji je napravio igrač Reala Eder MilitaoEden Azar je "petom" u četvrtom minutu nadoknade drugog poluvremena doneo bod domaćoj ekipi.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj igrao je za Sevilju od 84. minuta.

Tri kola pre kraja prvenstva, na tabeli vodi Atletiko Madrid sa 77 bodova, drugoplasirani Real ima 75 bodova, kao i treća Barselona, dok je četvrta Sevilja sa 71 bodom.

U sledećem kolu Real gostuje Granadi, a Sevilja dočekuje Valensiju.