LL: Majstorije Benzeme i Krosa srušile Barsu u kišnom El klasiku!

Iako svaki put okršaji Real Madrida i Barselone donose posebnu draž, ovogodišnji El klasiko je imao posebnu težinu jer se i jedni i drugi bore za titulu, a ni jedni ni drugi nisu trenutno na prvom mestu La lige. Na stadionu Alfredo di Stefano došlo je do rokade na tabeli, pa je tako Real pobedom od 2:1 (2:0) preuzeo drugu poziciju i ulogu prvog izazivača Atletiko Madrida.

Po velikom pljusku u prestonici Španije bolje se snašao domaćin, a prvi gol videli smo u 13. minutu. I to je bio najlepši potez celog kola, možda i godine, obzirom na važnost pogotka.

Lukas Vaskez je centrirao po zemlji sa desne strane, a Karim Benzema na prvoj stativi loptu dočekao petom i tako je sproveo u bliži ugao gola na kom je stajao Mark Andre Ter Štegen. Majstorija!

Prošlo je još 14 minuta dok nismo videli novu majstoriju i gol u izvedbi igrača Reala. Ovog puta u centru pažnje bio je Toni Kros koji je sa 22 metra izveo slobodan udarac dovoljno jako da usput lopta zakači nekog igrača i završi u mreži za 2:0.

Real je u tim momentima gazio Barselonu, a šanse su propustili i Federiko Valverde i Lukas Vaskez, dok je jedinu šansu za Barsu imao Lionel Mesi i to tako što je iz kornera uspeo da pogodi okvir gola.

Morali su gosti da krenu na sve ili ništa i u 60. minutu su dobili gol za smanjenje zaostatka. Đordi Alba je ubacio loptu u kazneni prostor, Antoan Grizman je propustio, a u mrežu ubacio Oskar Mingeza.

Samo dva minuta kasnije u šansi se našao Alba, ali je Kurtoa dobro intervenisao, a u 84. minutu se desio sporan momenat o kome će se još dugo pričati. Martin Brajtvajt je došao do lopte ispred Ferlana Mendija koji ga je malo zakačio, tek toliko da po klizavom terenu Danac padne i traži penal. Trajali su dugo protesti gostiju, ali Hil Manzano nije želeo ni da pogleda VAR snimak.

I onda dramatična završnica. Najpre je Kazemiro dobio drugi žuti karton u 90. minutu, a Mesi nije uspeo da pogodi iz, za njega, idealne pozicije iz slobodnog udarca.

Marselo je na jednoj strani imao stopostotnu šansu, ali nije uspeo da uputi udarac, a na drugoj strani u poslednjem minutu nadoknade sevnula je prečka. Iljai Moriba je iz poluvoleja već savladao Kurtou, ali je lopta odsela na okviru gola, nakon čega je sudija označio kraj El klasika.