LL: Sevilja pobedila Atletiko, prednost na vrhu se istopila

Derbi 29. kola La Lige odigrali su Sevilja i Atletiko Madrid. Ono što se desilo, najviše će veseliti pristalice Reala i Barselone, jer je ekipa Dijega Simeonea poražena u Andaluziji. Konačan rezultat bio je 1:0 (0:0).

Utakmica je ponudila dosta prilika, lep fudbal, a mreža je mogla da se zatrese već u osmom minutu, međutim Jan Oblak oblak je još jednom pokazao da su slovenački golmani majstori za penale, pošto je odbranio Lukasu Okamposu udarac sa bele tačke.

Nakon toga još nekoliko dobrih prilika na obe strane, a trenutak odluke desio se u 70. minutu kada je Akuna na asistenciju vremešnog i preiskusnog Hesusa Navasa pogodio za 1:0. Nakon ovog meča, zakuvalo se u vrhu španskog prvenstva, možda i više nego ijednom u poslednjih nekoliko godina.

Atletiko je ostao lider sa 66 bodova, ali sada ima samo tri više od Reala. Barselona na trećem mestu ima 62, ali i meč manje od Atletika, dok se i Sevilja primakla vrhu tabele, sada tim iz Andaluzije na svom kontu ima 58 osvojenih bodova, pa se ni on ne može u potpunosti otpisati iz trke za titulu.