LL: Atletiko izlazi iz krize - pao Viljareal, vrh je osiguran

Ovaj Atletiko vrlo lako bi mogao da bude novi šampionski Atletiko. Gostovanje nezgodnom Viljarealu, nijedan tim nije bio u dobroj formi pred ovaj meč, ali su izabranici Dijega Simeonea uspeli da se izdignu i slave tek na drugom meču u poslednjih pet. Konačan rezultat bio je 0:2 (0:1).

Da stvari po domaćina budu još gore, žuti iz predgrađa Valensije bili su po svim ostalim parametrima bolji tim. Više lopte u nogama, trostruko više šuteva, uz praktično isti broj u okvir gola, ali ni to nije bilo dovoljno.

Već u prvom poluvremenu, praktično ni iz čega, Atletiko je poveo autogolom Alfonsa Pedraze.

On je nesrećno ubacio loptu u svoju mrežu, a posle provere sa VAR sobom, sudija Bengoečea shvatio je da niko od gostujućih igrača nije igrao rukom, te je gol priznat.

Na 2:0 povisio je Žoao Feliks koji je ušao sa klupe u drugom poluvremenu. Odlično je reagovao na jednu odbijenu loptu, posle čega je bilo jasno da bodovi idu u Madrid.

Atletiko ima meč manje od Barse i pet bodova viška na prvom mestu tabele (šest više od trećeplasiranog Reala), dok je Viljareal posle sjajnog starta sezone samo sedmi sa 21 poenom manje od današnjeg rivala - 37. U narednom kolu, Atletiko će dočekati Real, dok će Viljareal gostovati Valensiji.