LL: Barsa oprala mrlje iz Lige šampiona protiv Elčea, titula više nije samo san

Fudbaleri Barselone tek sad su odigrali meč 1. kola španske La lige, na kom su se sastali sa Elčeom. Na kraju, rutinska pobeda momaka Ronalda Kumana, koji su na taj način uspeli da operu mrlje posle poraza od PSŽ prethodne sedmice rezultatom 1:4 na Nou Kampu. Sada je na istom tom stadionu bilo 3:0 (0:0).

Nije delovalo od samog početka kao da će momci iz južne španske pokrajine Katalonije tako lako doći do trijumfa, jer u prvom poluvremenu ništa što su pokušavali nije uspevalo da pronađe put do mreže.

Međutim, onda je usledio odličan period igre za domaći sastav. Prvo je u 48. minutu legendarni Leo Mesi zatresao mrežu gosiju, a asistirao mu je Martin Brejtvejt.

Isti igrač je bio precizan i za 2:0, na dodavanje Frenkija de Jonga 21 minut kasnije, da bi u 73. minutu, samo četiri minuta potom, konačan rezultat postavio Đordi Alba. U ulozi dodavača opet je bio Brejtvejt, koji je uz Mesija bio jedan od najboljih na terenu.

Barsa je sada treća na tabeli, sa svega dva boda iza Reala i pet iza Atletika, uz utakmicu viška u odnosu na ekipu Dijega Simeonea, koja je polako počela da posrće, jer ima samo jedan trijumf uz dva remija na četiri poslednja meča, pa se razlika na vrhu poprilično istopila. Eto, bar nešto pozitivno, kada se u obzir uzme ona katastrofa protiv PSŽ sredinom prethodne sedmice u osmini finala Lige šampiona.