LL: Maksimović i Hetafe odneli bodove iz Elčea

Madriđani su ovog vikenda šokirani velikom količinom snega u prestonici Španije i to je tamošnjim timovima napravilo velike probleme u odigravanju utakmica 18. kola LaLige. Duel Elčea i Hetafea odložen je za dan kasnije nego što je prvobitno planirano, a kada je odigran pripao je ipak kvalitetnijem timu za koji nastupa srpski reprezentativac Nemanja Maksimović – 3:1 (1:1).

Iako nije počelo dobro po Hetafe, pošto je domaćin taj koji je na stadionu Manuel Martinez Valero zadao prvi udarac. Učinio je to vezista Raul Guti već u četvrtom minutu.

Međutim, gosti su se brzo konsolidovali i u 39. minutu došli do izjednačenja. Strelac je bio Mark Kukurelja, a asistencija se piše Francisku Portilju.

Na poluvremenu je rezultat bio nerešen, ali je posle samo sedam minuta igre u nastavku Ivan Markone zaradio drugi žuti karton i ostavio Elče sa desetoricom na terenu.

Hetafe je krenuo mnogo ofanzivnije i u 69. minutu prelomio utakmicu. Tada je strelac pogotka bio Huan Mata, a do kraja je Anhel iz penala u 86. minutu samo potvrdio trijumf tima iz Madrida u čijim redovima je Nemanja Maksimović kao starter odigrao 65 minuta.