LL: Barsa ubila Granadu, Real kiksnuo, Simeone trlja šake...

Polako se budi uspavani gigant iz španske pokrajine Katalonije. Barselona je gostovala Granadi i uspela da slavi veoma lako i ubedljivo. Praktično pitanje pobednika ni u jednom momentu nije postavljano, a konačan rezultat meča 18. kola La lige bio je 0:4 (0:3).

Barsa je do prednosti došla pogotkom Antoana Grizmana u 12. minutu. Upravo Francuz je asistirao Leu Mesiju u 35. minutu za dupliranje prednosti, ali tu nije bio kraj mukama domaćeg sastava.

Mesi je ponovo dokazao da je daleko od toga da bude proglašen starim gvožđem, što smo videli u 42. minutu, kada je i pored velikog broja igrača u živom zidu prelepo pogodio iz slobodnog udarca.

Konačan rezultat postavio je Grizman u 63. minutu. Barselona je upisala destu pobedu u domaćem šampionatu i trenutno je treća na tabeli sa 34 boda, dok je Granada sedma sa deset bodova manje.

U poslednjem meču dana Real Madrid je kiksnuo na gostovanju u Pamploni, pošto je sa Osasunom odigrao samo 0:0. Zidan opet nije računao na Luku Jovića, sada zbog povrede mišića, a spekuliše se da za Srbina više nema mesta u planovima Francuza alžirskog porekla. Najviše je od ovakvog dana profitirao Atletiko, čiji meč je otkazan zbog snega, a koji ima bod više i tri utakmice manje od drugoplasiranog šampiona iz prethodne sezone.